Belgijskie sukcesy gimnastyczek

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 11 czerwca 2019

Bardzo udany start zaliczyły gimnastyczki Wisły Kraków na odbywających się w Belgii międzynarodowych zawodach w gimnastyce artystycznej. Impreza trwała od 7 do 9 czerwca w Gent, a jej pełna nazwa brzmi Flanders International Team Challenge- Women’s Artistic Gymnastics.

Barwy Polski reprezentowały dwie zawodniczki Białej Gwiazdy. Kaja Skalska uzyskała wynik 46.2 punktu i tym samym uzyskała kwalifikację do Igrzysk Europejskich. Ten multidyscyplinarny turniej, który jest rozgrywany co dwa lata pod nazwą EYOF- European Youth Olimpic Festiwal odbędzie się w Baku w dniach 21-27 lipca. Druga z naszych zawodniczek czyli Brygida Urbańska zdobyła 42,832 punktu.

Obydwie zawodniczki Białej Gwiazdy mogą pochwalić się już wieloma sukcesami w czasie reprezentowania wiślackich barw. Kaja Skalska trafiła do Naszego Klubu w roku 2011, jako siedmioletnia uczennica szkoły podstawowej. Podczas swojej kariery w Towarzystwie Sportowym Wisła była już wielokrotnie nagradzana na imprezach zarówno szczebla wojewódzkiego, jak i centralnego. W 2018 roku Kaja zdobyła trzy srebrne medale na Mistrzostwach Polski juniorek w Gdańsku. Kaja jest także co zrozumiałe reprezentantem Polski, oraz laureatem nagrody imienia profesora Jana Janowskiego, która została jej przyznana w grudniu 2016 roku, kiedy to uznano ją za najlepszą juniorkę w jubileuszowym roku studziesięciolecia Białej Gwiazdy. Naszej zawodniczce życzymy już teraz powodzenia na Igrzyskach Europejskich.

Drugą z zawodniczek, która zaliczyła wielce przyzwoity występ na belgijskiej imprezie jest Brygida Urbańska. Urodzona w 2005 roku zawodniczka także ma za sobą wiele sukcesów takich jak chociażby Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych. Start na belgijskiej imprezie to kolejny ogromny sukces w karierze naszych zawodniczek.