Wiślak indywidualnym mistrzem Polski w brydżu

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 28 października 2013

Po wielu latach posuchy wielki sukces odniósł brydżysta Białej Gwiazdy. Podczas 38. Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Brydżu Sportowym, które odbyły się tydzień temu w Tarnowie, nasz zawodnik Piotr Stopa wywalczył złoty medal!

Rozgrywki indywidualne w brydżu sportowym są dosyć ciekawą konkurencją i nie wszyscy brydżyści potrafią się w niej odnaleźć. Rzecz polega na tym, że gra się wspólnym językiem standard, a w każdym rozdaniu ma się innego partnera.

Do Tarnowa zjechało 104 brydżystów z całego kraju, którzy najpierw musieli przebrnąć przez eliminacje, potem przez półfinał, by wreszcie spotkać się w finale. Piotr Stopa grał w całym turnieju bardzo równo, a dodatkowo, jak sam twierdzi, trochę dopisało mu też szczęście. Ale przecież, po pierwsze, szczęściu trzeba umieć pomóc, a po drugie, nie od dziś wiadomo, że sprzyja ono lepszym. I tak też było w Tarnowie. Nasz zawodnik już w półfinale pokazał swoją wyższość nad rywalami, zaś w finale potwierdził jedynie wysoką formę, wygrywając w sposób bezapelacyjny. Dość powiedzieć, że od drugiego zawodnika miał wynik lepszy aż o pięć procent. Dla porównania – wicemistrz Polski wyprzedził trzydziestego zawodnika też o pięć procent.

To nie koniec dobrych informacji ze świata brydżowego. Miesiąc temu, na indonezyjskiej wyspie Bali, odbyły się drużynowe mistrzostwa świata seniorów (zawodnicy urodzeni w roku 1953 i starsi). Zespół Polski zdobył brązowy medal, a trenerem-selekcjonerem, tzw. niegrającym kapitanem biało-czerwonych, był wiślak Włodzimierz Wala.

Piotrowi Stopie i Włodzimierzowi Wali serdecznie gratulujemy sukcesów i liczymy na następne.