Maciej Klekowski Wicemistrzem Polski

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 17 kwietnia 2015

Miło nam poinformować, że Maciej Klekowski, student Wydziału Matematyki Stosowanej Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz zawodnik TS Wisła Kraków, został wicemistrzem Polski seniorów w szachach, a znakomity wynik, jaki uzyskał podczas zawodów, zapewnia mu miejsce w kadrze narodowej.

Indywidualne Mistrzostwa Polski w Szachach, trwające od 24 marca do 1 kwietnia 2015 r., odbyły się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. W zawodach tych wystartowało 22 zawodników – 20 zawodników z tytułami międzynarodowymi, w tym 12 arcymistrzów. Mogli oni się tam zakwalifikować, dzięki dobremu wynikowi w jednym z dwóch największych turniejów otwartych w Polsce bądź też dzięki odpowiednio wysokiemu rankingowi szachowemu.

Z uwagi na bardzo wysoki poziom rywalizacji żaden z zawodników nie był w stanie objąć samodzielnego prowadzenia na więcej niż jedną partię. Ostatecznie, zwycięzcą dziewięciodniowych zmagań został najwyżej rozstawiony zawodnik turnieju – arcymistrz Grzegorz Gajewski, reprezentujący barwy Klubu Szachowego „Hetman” Szopienice Katowice. Wyprzedził on największą rewelację oraz debiutującego w tych mistrzostwach, prowadzącego jeszcze przed ostatnią rundą – mistrza Macieja Klekowskiego z TS Wisła Kraków, który pokonał czterech arcymistrzów. Student AGH wraz z Grzegorzem Gajewskim byli jedynymi niepokonanymi zawodnikami na mistrzostwach. Na trzecim miejscu zawody ukończył Jacek Tomczak z Akademii Szachowej Gliwice, zawodnik posiadający tytuł arcymistrza oraz wiele osiągnięć na arenie krajowej i międzynarodowej.

Maciej Klekowski wynikiem 6.5 pkt z 9 partii uzyskał normę arcymistrzowską oraz zapewnił sobie miejsce w kadrze narodowej.

Drugi z zawodników TS Wisła Kraków Michał Matuszewski ukończył zawody na dobrym 13 miejscu.

Sponsorem Sekcji Szachowej jest AGH Kraków , Classcom oraz Hotel Dosłońce.