XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach halowych 2019 – wielki sukces krakowskiej gimnastyki

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 22 maja 2019

W miniony weekend w Wieliczce zakończyła się XXV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w gimnastyce sportowej juniorek młodszych. Wysoki poziom sportowy zawodów dostarczył kibicom wielu niezapomnianych wrażeń. Nasze ,,Wiślaczki” z wielką determinacją walczyły o najwyższe trofea sportowe.

Multimedalistką okazała się 13-letnia Katarzyna Porąbka, która przywiozła na Reymonta komplet złotych medali. Jej klubowe koleżanki reprezentujące barwy ,,Wisły” w tej samej kategorii wiekowej (kl. II) dopełniły wiślacką dominację na podium. Julia Dudka okazała się Wice Mistrzynią Polski w wieloboju i w ćwiczeniach wolnych, Martyna Szumna wywalczył srebro w skoku przez stół gimnastyczny oraz w ćwiczeniach na poręczach, a ich o rok młodsza koleżanka Gabriela Janeczek została brązową medalistką w finale ćwiczeń wolnych.

Kolejnych powodów do dumy i radości dostarczyły nam dziewczęta startujące w kl. III. Maria Drobniak zdobyła Mistrzostwo Polski w wieloboju oraz w ćwiczeniach wolnych. Wielką niespodzianką okazał się brązowy medal Marleny Tobiasz w skoku, który został oceniony przez sędziów bardzo wysoko i przyniósł ,,Wiśle” jedenasty medal.

Przypomnieć należy, iż sam start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie to wielki prestiż i wyróżnienie. Zawodniczki bowiem muszą przejść przez eliminacje, w których startuje ponad setka dzieci, kwalifikują się tylko 24 zawodniczki w kl. II i 32 w kl. III.

Z sukcesami w tej imprezie reprezentowały nas kolejne zawodniczki, niektóre z nich walczyły w finałach

5. Milena Fielek – wielobój

Trenerami i twórcami sukcesów Wiślackich gimnastyczek są: Małgorzata i Mariusz Kulbiccy, Mariola Frandofert i Sylwester Barszcz oraz Beata Bodzoń i Maksim Kowalenko.

Podczas imprezy odbyło się uroczyste pożegnanie wieloletniego koordynatora sekcji gimnastycznej p. Sławomira Kaliszewskiego na zakończenie pracy trenerskiej oraz Katarzyny Jurkowskiej-Kowalskiej zawodniczki sekcji gimnastycznej TS ,, Wisła”, reprezentantki naszego kraju na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r. – na zakończenie kariery sportowej.

W ogólnej klasyfikacji klubowej sekcja gimnastyczna Towarzystwa Sportowego ,,Wisła” uplasowała się na wysokiej 2 pozycji, pozostawiając w tyle wielkie dwusekcyjne kluby. Jako województwo okazaliśmy się niepokonani. Małopolska zwyciężyła! Mamy za sobą wielkie święto Krakowskiej Gimnastyki.