Koszykarskie derby dla Wisły!

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 23 stycznia 2020

Wiślacy po raz drugi w tym sezonie okazali się lepsi od drużyny AZS AGH.

Podopieczni Piotra Piecucha wygrali 84-65 i są jedyną drużyną w naszej grupie (gr.C 2 ligi), która ma na swoim koncie tylko jedną porażkę.

Derby pojedynek zgromadził w hali Wisły sporą widownię, która na brak emocji na pewno nie narzekała. Obie drużyny przyzwyczaiły swoich kibiców do efektownej gry, a że mecze z lokalnym rywalem rządzą się swoimi prawami początek meczu zdominowany był przez sporą liczbę błędów i niecelnych rzutów. Po pierwszej kwarcie Wiślacy na koncie mieli 16 punktów, AZS AGH zaledwie 12.

Drugą kwartę minimalnie wygrali gospodarze (20-19). Niezwykle  decydująca na końcowy wynik meczu była trzecia odsłona spotkania, w której Wiślacy dominowali na boisku, a rywalom nie wychodziło kompletnie nic. Drużyna z Piastowskiej zdobyła 9 punktów przy 20 Wiślaków.

Ostatnia kwarta rozpoczęła się przy wyniku 58-40, przyjezdni w półtorej minuty zdobyli 7 punktów przy 2 punktach Wiślaków i niektórzy kibice z niepokojem zaczęli zerkać na tablice wyników. A na tablicy po chwili widniał już wynik 60-54, wtedy celny rzut za trzy oddał Gorgoń, za dwa trafił Maj, a następnie kibice wiwatowali z radości po efektownym wsadzie Gorgonia. Akademicy przez 3 minuty nie oddali żadnego celnego rzutu, przewaga Wiślaków wzrosła do 19 punktów.

W końcówce spotkania trener Piecuch wprowadził do gry młodych graczy Mozdyniewicza, Kozyrę i  Filipa Reraka. Ten pierwszy zdążył zdobyć punkty i zaliczyć asystę.

Ostatecznie mecz zakończył się wysokim zwycięstwem TS Wisła Platinium Kraków.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Wisły był Jakub Żaczek zdobywca 19 punktów, zanotował również 8 zbiórek, 3 asysty i 2 przechwyty.