Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie Zlot Orlików – Siedlce

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 2 kwietnia 2024

Znakomicie na zawodach w Siedlcach zaprezentowała się Julia Piwowarczyk, która ustanowiła nową życiówką (507,7 pkt) i pierwszego dnia rywalizacji zajęła 7 miejsce. Drugiego dnia z wynikiem 507,3 pkt, co dało jej 8 lokatę. Suma punktów z obu strzelań dała Julii awans do finału zawodów, w którym zajęła ostatecznie 7 miejsce.

W konkurencji karabinu pneumatycznego młodziczek startowała Nadia Sycha. Wyniki 400,0 pkt oraz 402,7 pkt pozwoliły jej zająć odpowiednio 11 i 9 miejsca, a suma dwu strzelań dała jej 9 miejsce, z minimalną stratą 0,7 pkt poza finałową ósemką.

W pistolecie młodzików do rywalizacji przystąpił Bartłomiej Sas. Dwa równe strzelania (337 i 339 pkt) pozwoliły mu na zajęcie miejsc w połowie stawki (odpowiednio 25 i 19 miejsce, a 20 miejsce w klasyfikacji łącznej).

Przy okazji tych zawodów rozegrano także finał Strzelania w Sieci (pneumatycznych zawodów rozgrywanych w formule korespondencyjnej). Awans do niego wywalczyła Nadia Sycha.

Finał rozgrywany był w tzw. formule australijskiej, czyli po każdej kolejce odpadał zawodnik z najsłabszym strzałem, aż do wyłonienia zwycięzcy, więc nawet chwila dekoncentracji mogła przesądzić o czyimś być albo nie być. W tej nietypowej formule Nadia poradziła sobie jednak bardzo dobrze, zajmując 2 miejsce.