38. Memoriał Wandy Tumidajewicz i Józefa Moszczaka

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 9 czerwca 2022

Przed nami 38. Memoriał Wandy Tumidajewicz i Józefa Moszczaka, zasłużonych trenerów Towarzystwa Sportowego Wisła Kraków, wychowawców wielu pokoleń siatkarek.
W dniach 11-12 czerwca w hali treningowej Wisły Kraków rywalizować będzie 12 zespołów.

UMKS MOS Wola Warszawa

UKS Piątka Turek

TKS Czarni Słupsk

ZSMS Poznań

MKS Dąbrowa Górnicza

SMS Sparta UJ Kraków

Developers Rzeszów

KS AGH Kraków

MKS Andrychów

UKS Setbol Oświęcim

Wisła Kraków I

Wisła Kraków II

Na boiskach zobaczymy około 150 zawodniczek z roczników 2006 i młodsze. Mecze odbywać się będą w sobotę od godz. 9:00 i w niedzielę od godz. 10:00.

Organizatorzy wydarzenia Siatkówka TS Wisła zadbali o to by wszyscy uczestnicy memoriału otrzymali upominek (m.in. pamiątkowe koszulki), na najlepszych czekają puchary, przyznane zostaną nagrody indywidualne. Turniej ma na celu popularyzację piłki siatkowej wśród młodzieży, jest też wspaniałą okazją dla przyjezdnych drużyn na poznanie bogatej historii Krakowa oraz naszego klubu.

Zapraszamy w weekend na Reymonta 22!

 

Wanda Starzyk-Tumidajewicz z Białą Gwiazdą związana była od lat 50-tych. W barwach naszego klubu wywalczyła mistrzowskie medale. Reprezentowała barwy reprezentacji Polski, zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy i świata. Po zakończeniu kariery została trenerką siatkarek Wisły.

Józef Moszczak– wieloletni trener siatkarek Wisły. Pod jego wodzą Wiślaczki zdobyły dwa razy tytuł mistrzowski oraz trzykrotnie sięgnęły po wicemistrzostwo kraju.