5 runda III edycji Wisła 10X Open

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 4 czerwca 2024

5 runda III edycji Wisła 10X Open odbyła się w miniony weekend na wiślackiej strzelnicy.

W konkurencji karabinu pneumatycznego rywalizację zdominowali zawodnicy TKS LOK Tarnów. Bogdan Łątka wygrał w konkurencji 40 strzałów, Tomasz Cygan był bezkonkurencyjny w finale. Dwukrotnie na najniższym stopniu podium stawali nasi zawodnicy. W konkurencji był to, wracający po ciężkiej kontuzji Piotr Grubka, a w finale Krzysztof Wojewoda.

Swoje życiowe wyniki poprawili nasi młodzi zawodnicy. Antoni Sobczak, któremu coraz lepsza dyspozycja pozwoliła na zajęcie 5 miejsca w finale, jak i Wojciech Gieracki. Udany debiut w zawodach zaliczyła Gabriela Stuczyńskiego (w finale jak i konkurencji zajmując 6 miejsce).

Wiele działo się także w pistolecie pneumatycznym. Adam Dembowski z KS ZO LOK Kraków zaprezentował znakomita formę, pewnie wygrywając w konkurencji 40 strzałów i ustanawiając przy tym nowy rekord naszych zawodów – 386 punktów.

Srebro wywalczył Paweł Zgoda, a podium uzupełniła juniorka Wawelu Kraków – Gabriela Cienkosz. Cała trójka stanęła także na podium w finale – Adam wygrał o zaledwie 0.1 pkt przed Gabriela, a Paweł zakończył na 3 miejscu.

Bardzo blisko swojej życiówki strzelił nasz młodzik, Piotr Radliński. Udany debiut w zawodach zaliczyła także Marta Szumigraj.

Kolejna runda już 13.07.2024 serdecznie zapraszamy!