Brydżyści Wisły rozpoczęli grę w fazie Play-Off

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 13 września 2021

Rozgrywki II ligi brydża sportowego w sezonie 2020/21 zostały podzielone na dwie fazy: Round robin w której wszystkie drużyny stoczyły bezpośrednie pojedynki. Oraz fazę Play-Off w której drużyny z górnej części tabeli walczą o awans do I ligi, a pozostałe o utrzymanie.

Brydżyści Wisły Milo Kraków zakończyli rundę zasadniczą na czwartym miejscu. Celem drużyny była więc walka o jedno z dwóch pierwszych miejsc premiowanych bezpośrednim awansem. Plan minimum zakładał zdobycie trzeciego miejsca gwarantującego prawo do gry w barażu z drużyną zagrożoną spadkiem z I ligi.

W dniach 3-5 września odbyły się w Mielcu pierwsze mecze fazy Play-Off. Nasi zawodnicy stoczyli bardzo ciężki pojedynek z faworytem rozgrywek drużyną Elektromontażu Rzeszów. Po stojącym na bardzo wysokim poziomie meczu udało się sprawić niespodziankę i odnieść zwycięstwo 182-126.
Tym samym drużyna osiągnęła cel minimum zapewniając sobie co najmniej trzecie miejsce .

Niestety w kolejnym decydującym o zajęciu pierwszego miejsca meczu Wisła doznała porażki z sensacją rozgrywek drużyną dowodzoną przez rodzinę Boczarów i w następnej rundzie będzie musiała stoczyć jeszcze jeden mecz decydujący o drugim i trzecim miejscu.

Na uwagę zasługuje obecność w składzie Wisły Milo kapitana pierwszej ekipy Wisły Włodzimierza Wali . Absencja wielu zawodników Wisły Milo postawiła drużynę w ciężkiej sytuacji kadrowej. Na szczęście świetna gra Wali podbudowała drużynę i przyczyniła się do niewątpliwego sukcesu jaki odnieśliśmy.

Ostateczne rozstrzygnięcia w październiku .