Były reprezentant Polski w Wiślackiej Szkole Futbolu

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 19 stycznia 2026

Rafał Boguski, wieloletni zawodnik pierwszej drużyny Wisły Kraków i były reprezentant Polski dołączył do grona trenerów prowadzonej przez TS Wisła Kraków akademii piłkarskiej. Pod jego opieką znajdą się zawodnicy drużyn z kategorii U11.

W Wiśle Kraków Rafał Boguski występował, z przerwami, w latach 2005-2021. Rozegrał dla niej w tym okresie 383 spotkania w Ekstraklasie, pucharach krajowych i zagranicznych strzelając 65 bramek. W barwach naszego klubu trzykrotnie zdobywał tytuły mistrzowskie. W latach 2007-2009 sześciokrotnie reprezentował nasz kraj strzelając dla reprezentacji narodowej trzy bramki.

„Dla naszej akademii to wielka sprawa, że możemy w niej powitać osobę tak zasłużoną dla wiślackiej historii. Wierzymy, że doświadczenie Rafała zaprocentuje w jego pracy z młodzieżą Wiślackiej Szkoły Futbolu.” – powiedział Tomasz Jażdżyński, prezes zarządu TS Wisła Kraków.

„Niezmiernie się cieszę, że udało się namówić Rafała do powrotu na Reymonta w nowej roli. Rafał, witaj z powrotem w domu!” – dodał Marek Konieczny, dyrektor Wiślackiej Szkoły Futbolu.

Rafał Boguski jest posiadaczem licencji UEFA A.

 

 

foto. Jakub Gruca