Nikola Maksymowicz Wicemistrzynią Polski

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 21 czerwca 2021

W dniach 17-20 czerwca w Bolszewie odbywały się Mistrzostwa Polski juniorek w boksie. Świetny start w MP zanotowała wiślczka Nikola Makysmowicz, która została wicemistrzynią Polski w kat. wagowej 48 kg.

Serdecznie gratulujemy!

Droga do finału nie była łatwa, nasza zawodniczka stoczyła trzy pojedynki. W pierwszym pojedynku pokonała Małgorzatę Osinkę (BKS Jastrzębie) 5:0, w ćwierćfinale nie pozostawiła złudzeń Wiktorii Wałaszewskiej (BKS Skorpion Szczecin) wygrywając 5:0. Walkę półfinałową stoczyła z Emilią Kościelską (MGKS Gwarek Łęczna) z wynikiem 3:2. W pojedynku finałowym Nikola stanęła na przeciw srebrnej medalistki Młodzieżowych Mistrzostw Świata (Youth) – Natalii Kuczewskiej. W tym starciu lepsza okazał się Kuczewska. Maksymowicz została wicemistrzynią Polski.