Ogólnopolski Turniej Par z okazji 115-lecia TS Wisła Kraków

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 21 października 2021

Dla uczczenia 115. rocznicy powstania TS Wisła Kraków, w przestronnych salach Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, odbył się kongres brydżowy. Impreza zorganizowana przez Małopolski Związek Brydża Sportowego, przy współudziale i z pomocą zarządu TS Wisła zgromadziła na starcie ponad setkę zawodników.

Sobotni turniej rozgrywany w randze Ogólnopolskiego Turnieju Par wygrali juniorzy Maciej Kędzierski i Franciszek Kurlit. Wiślacy wysoko, lecz poza podium. Na 4 miejscu para Reginald Sukiennik i Bogdan Palczyński, na ósmym Tomasz Stryszawski z partnerem, a pierwszą dziesiątkę zamknęli Włodzimierz Wala i Maciej Szczerczak.

W niedzielnych Mistrzostwach Małopolski Seniorów triumfował zawodnik Wisły Milo Kraków – Marek Jaworski w parze z Andrzejem Dudzikiem.

Oprócz tego w ramach kongresu rozegrano Mistrzostwa Małopolski Amatorów i turnieje dla dzieci i młodzieży.

Impreza przebiegła w przyjemnej atmosferze. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się ze stadionem. Dzięki inaugurującemu kongres wystąpieniu Włodzimierza Wali mieli możliwość zapoznania się z historią TS Wisła Kraków. Liczne grono młodych adeptów uczestniczących w kongresie z pewnością ujrzało klub z bliższej perspektywy, w cieplejszych barwach.

Cieszy nawiązanie współpracy zarządu TS Wisła z MZBS. Cieszy ściągnięcie na stadion dzieci i młodzieży . Mamy nadzieję, że tego typu wydarzenia pozwolą na szybki powrót zawodników sekcji brydżowej naszego klubu do krajowej czołówki.

 

Na zdjęciu Maciej Kędzierski i Franciszek Kurlit zwycięzcy Ogólnopolskiego Turnieju Par.

foto. MZBS