Pomyślny choć połowiczny start ligowy brydżystów Wisły

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 9 października 2020

W cieniu koronawirusa rozpoczęli tegoroczne rozgrywki Drużynowych Mistrzostw Polski (DMP) brydżyści.

Polski Związek Brydża Sportowego kierując się zaleceniami Sanepidu wydał szereg rozporządzeń określających wymagania dla organizatorów rozgrywek mające na celu zabezpieczenie zawodników przed możliwością zarażenia. Gracze zostali częściowo odseparowani zasłonami z “pleksi” i zobowiązani do zasłaniania twarzy. Mimo tego nie wszystkie drużyny oraz nie wszyscy zawodnicy innych drużyn zdecydowali się na start, nie chcąc narażać zdrowia i życia.

W sytuacji epidemii, uwzględniając obecną sytuację kadrową drużyny TS Wisła Kraków, zwłaszcza w aspekcie wieku jej członków nie było możliwości samodzielnego zgłoszenia się do rozgrywek DMP. Podjęto próby pozyskania nowych zawodników, a nawet dokonania fuzji z inną drużyną. Działania te, pomimo początkowych pozytywnych prognoz, nie dały efektu. W tej sytuacji zostaliśmy zmuszeni do wycofania z rozgrywek drużyny TS Wisła Kraków.

Natomiast druga drużyna sekcji, TS Wisła-Milo Kraków zdecydowała się na start w DMP. Do rozgrywek drużyna przystąpiła w zeszłorocznym składzie:
Marek Jaworski , Piotr Kuc-Dzierżawski , Maciej Rodzaj , Reginald Sukiennik , Bogdan Palczyński oraz kapitan Tomasz Stryszawski . Niewątpliwym wzmocnieniem jest dołączenie do zespołu aktualnego prezesa PZBS Witolda Stachnika .

Podczas odbywającej się w dniach 3-4 października pierwszej rundy rozgrywek DMP II ligi grupy SE, zawodnicy TS Wisła-Milo Kraków rozegrali 5 meczów . Trzy z nich zakończyli wysokimi zwycięstwami, a dwa niewielkimi porażkami. Pozwoliło to zasiąść na pozycji lidera tabeli z lekką przewagą nad resztą stawki. Tym razem na lidera drużyny wyrósł Maciej Rodzaj , będąc momentami najefektywniejszym zawodnikiem całych rozgrywek. Mamy nadzieję na utrzymanie formy w kolejnych “kotłach” ligowych , które odbędą się w listopadzie 2020r. i w styczniu 2021r.