Start Zaczkiewicz i Ouerfelli w Pucharze Polski

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 15 marca 2021

Piaseczno gościło przez dwa dni setki judoków z całego kraju na zawodach Pucharu Polski. 12 marca walczyli seniorzy, następnego dnia juniorzy.

Na macie w piątek ujrzeliśmy Kerima Ouerfelli w kat. wagowej 90 kg. Pierwszy, przegrany pojedynek stoczył z Robertem Majcherm (UKJ Millenium Rzeszów), w kolejnej walce także musiał uznać wyższość rywala, a był nim Paweł Płoński (AZS AWF Warszawa).

Kerim Ouerfelli ze względu na problemy z wagą musiał wystartować w wyższej kategorii wagowej czyli do 90 kg. Przewaga siłowa jego rywali była znacząca, nasz zawodnik stoczył dzielnie 2 walki przegrywając oba i odpadł w eliminacjach. – podsumował start naszego zawodnika trener Zaczkiewicz.

 

Sobota była dniem rywalizacji juniorów. Swój debiut na zawodach ogólnopolskich zanotowała nasza zawodniczka Aleksandra Zaczkiewicz (52 kg).

Ola w zeszłym roku zakwalifikowała się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ale ze względu  na kwarantannę domową nie mogła wystartować w finałach. Jak na nowicjusza poradziła sobie bardzo dobrze. Wygrywając w początkowej fazie 2 pojedynki. Niestety w 3 pojedynku uległa przed czasem i czekała na pojedynek repasażowy, a w nim prowadziła przez waza-ari , nie zdołała jednak utrzymać przewagi i w końcowej fazie walki uległa przeciwniczce. Zawody zakończyła na 9 miejscu, doświadczenie które nabrała na pewno zaprocentuje w przyszłości. – powiedział trener wiślaków.

Aleksandra Zaczkiewicz wygrała pojedynki z Oliwią Warońską (KS Budowalni Sosnowiec) oraz Julią Kocimską (UKS Judo Tuliszków), przegrała z Marią Jesionek (UKJ “Lemur” Warszawa) oraz Anną Świtniewską (Klub Judo AZS Opole).