Trenuj w wiślackiej sekcji bokserskiej

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 22 sierpnia 2023

Trening bokserski jest bardzo intensywny i wymagający. Regularne treningi boksu mogą przynieść szereg korzyści co bardzo korzystnie wpływa na nasze samopoczucie, kondycję i przede wszystkim zdrowie. Wbrew stereotypom nie jest to sport jedynie dla mężczyzn. Dzięki boksowi możesz pozbyć się zbędnych kilogramów i cieszyć się wymarzoną sylwetką. Warto jednak zaznaczyć, że zalety boksu nie kończą się na korzyściach związanych z naszym wyglądem, tego typu treningi mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na nasze zdrowie psychiczne i pozwolą zredukować stres. Jeśli masz go w nadmiarze w pracy, w szkole, na uczelni i w życiu codziennym to idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Korzyści jakie niesie uprawianie pięściarstwa:

1. Lepsza kondycja fizyczna i psychiczna

2. Nauka pokory, szacunku i pewności siebie

3. Pokonywanie własnych słabości i kontrola nad emocjami

4. Nabywanie umiejętności samoobrony

5. Możliwość nawiązywania nowych znajomości

6. Możliwość startów w profesjonalnych zawodach

 

Sekcja bokserska TS Wisła Kraków prowadzi zajęcia dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, zapraszamy od poniedziałku do piątku.

 

1. Dzieci i młodzieży w wieku 8-17 lat, na zajęciach uczymy się podstaw, pozycji bokserskiej, poruszania, technik bokserskich. W zajęciach główny nacisk kładziemy na ćwiczenia ogólnorozwojowe, koordynacyjne, wszechstronnie kształtujące organizm.

Zajęcia dla Dzieci i młodzieży odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00 – 19:00.

2. Grupa zawodnicza, zajęcia podporządkowane są pod zawodników przygotowujących się do rywalizacji w zawodach sportowych.

Zajęcia dla grupy zawodniczej odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00- 19:00.

3. Grupa początkująca dla dorosłych 18-b.o, uczestnicy zostają metodycznie wprowadzeni do treningu, poszczególnych odmian walki sportowej i zagadnień z zakresu samoobrony.

Zajęcia dla grupy początkującej dla dorosłych odbywają się w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 19:00- 20:30.

4. Grupa zaawansowana dla dorosłych, zajęcia dedykowane są dla osób ,które kontynuują swoją przygodę z boksem, doskonalenie techniki oraz taktyki walki.

Zajęcia dla grupy zaawansowanej dla dorosłych odbywają się w poniedziałek, środę i piątek w godzinach 19:00 – 20:30.

 

Kontakt: 606 706 855

Sala sekcji bokserskiej znajduje się w hali głównej TS Wisła na I piętrze.

 

Zajęcia prowadzą niezwykle wykwalifikowani trenerzy.

 

Tomasz Winiarski

Z klubem TS Wisła Kraków związany przez całą karierę (44 lata), którą rozpoczął w roku 1976. Zdobywca Złotej Rękawicy Wisły jako senior, brązowy medalista mistrzostw Polski 1987 r., Wicemistrz Polski 1986 r. Wielokrotnie wybierany na turniejach międzynarodowych  jako najlepszy zawodnik i technik turnieju. Stoczył blisko 200 walk, triumfował wielu turniejach międzynarodowych i krajowych.

Po zakończeniu kariery zawodniczej rozpoczął karierę trenerską w roku 1995 r.. Wychowawca wielu Mistrzów Polski i medalistów Mistrzostw Polski i Europy. Trener Kadry Narodowe Kadetek z którymi zdobył w ciągu dwóch lat 9 medali Mistrzostw Europy, 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe.

Od 20 lat członek zarządu Małopolskiego Związku Bokserskiego. Trener koordynator MZB. Wieloletni kierownik sekcji bokserskiej TS Wisła, trener koordynator TS Wisła. Licencjonowany Trener Międzynarodowej Organizacji AIBA 1 gwiazdka, Licencjonowany Trener Polskiego Związku Bokserskiego.

Od lat współpracuje z wieloma trenerami i klubami w Polsce i za granicą.

Piotr Snopkowski

Doktorant AWF Kraków. Swoją karierę zawodniczą rozpoczął w 1989 roku pod okiem shihan J. Dyducha. Pracował z wieloma utytułowanymi szkoleniowcami z Francji, Niemiec, Ukrainy i USA oraz trenerami kadry narodowej boksu. Czterokrotny mistrz Pucharu Polski w kick-boxingu, dwukrotny vice mistrz Polski w kick-boxingu, brązowy medalista Mistrzostw Polski w kick-boxingu, mistrz Małopolski w boksie, posiadacz czarnego pasa 1 DAN w kick-boxingu. Trener personalny, doświadczony bokser, wielokrotny maratończyk.

Od 2008 r. Członek Zarządu Małopolskiego Związku Bokserskiego. W 2014 r. został vice prezesem Małopolskiego Związku Bokserskiego, od 2018 Prezes Małopolskiego Związku Bokserskigo. Jest również kierownikiem i trenerem sekcji bokserskiej TS Wisła Kraków. Członek Zarządu TS Wisła Kraków. Od lat współpracuje z wieloma klubami w Polsce i za granicą.

Od ponad 14 lat zajmuje się szkoleniem młodych sportowców, trenuje wielu medalistów Mistrzostw Polski w boksie i kick-boxingu. Jest trenerem Kadry Małopolski w Boksie. Wielokrotny organizator Międzynarodowego Turnieju o Złotą Rękawicę, organizator Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie, organizator Międzynarodowych Turnieji Grand Prix Malopolski. Sędzia zawodowych gal sportów walki, min. Fight Exclusive Night, Ladies Fight Night, MFC, Celtic Gladiator, HFO.

 

 

foto. własne, gazeta.pl