Wracamy do treningów i współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 18 kwietnia 2021

Możliwość organizowania zajęć sportowych dla amatorów, prowadzonych w obiektach na otwartym powietrzu w grupach liczących do 25 osób, oraz współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy – to zmiany w obostrzeniach związanych z pandemią COVID-19, które weszły w życie od piątku, 16 kwietnia. Nowe regulacje znalazły się w rozporządzeniu Rady Ministrów na wniosek Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W rozporządzeniu z 15 kwietnia br., zmieniającym rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Rada Ministrów zadecydowała o zniesieniu części obostrzeń w zakresie prowadzenia działalności sportowej.

Zgodnie z nowymi regulacjami przywrócona została możliwość:

  • korzystania z obiektów sportowych na otwartym powietrzu pod warunkiem uwzględnienia limitu 25 osób;
  • organizowania współzawodnictwa sportowego oraz zajęć sportowych i wydarzeń sportowych dla dzieci i młodzieży uczestniczących we współzawodnictwie sportowym prowadzonym przez odpowiedni polski związek sportowy – zarówno w obiektach zamkniętych, jak i na otwartym powietrzu oraz bez limitu osób.

Nadal obowiązują ograniczenia dotyczące korzystania z basenów, siłowni, klubów i centrów fitness wyłącznie przez członków kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich oraz zawodników przygotowujących się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych poza systemem polskich związków olimpijskich.

źródło: gov.pl

Obiekty TS Wisła Kraków ponownie są otwarte dla dzieci oraz młodzieży z wiślackich sekcji sportowych. Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych. Rodzice oraz opiekunowie nie mogą przebywać na obiektach. Do hal TS Wisła mogą wchodzić tylko i wyłączenie zawodnicy, trenerzy, kadra pracownicza, klienci sklepu TS Wisła (w godzinach otwarcia sklepu tj. poniedziałek-piątek godz.14-18). Wszelakie wydarzenia sportowe przy Reymonta 22 odbywają się bez udziału publiczności. Najem komercyjny na dzień dzisiejszy nie jest możliwy.