Zawody strzeleckie SCOPI Cup

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 24 stycznia 2023

Ośmioro naszych strzelców spędziło weekend w czeskim Pilźnie, gdzie rywalizowaliśmy w zawodach SCOPI Cup.

Co najbardziej cieszy, bardzo dobrze wypadli zawodnicy sekcji młodzieżowej.  Nadia Sycha, jako młodziczka w karabinie pneumatycznym, poprawiła swój najlepszy do tej pory wynik aż o 17 punktów.  Również z nową życiówką z Czech powrócił Bartłomiej Sas, który w konkurencji pistoletu pneumatycznego poprawił swój dotychczasowy rekord również bardzo mocno, bo o 9 punktów. Drugi z naszych młodzików, Jakub Bizdra, zbliżył się do swojego rekordu na 2 punkty. Także rywalizujący w jednej konkurencji razem z seniorami nasz junior, Igor Michalski, poprawił swoją życiówkę o 7 punktów.  W sumie nasi młodzi strzelcy wykazali się niebywała skutecznością, w aż 6 z 8 startów uzyskując wyniki wyższe od dotychczasowych rekordów. Widać wyraźnie, że bardzo dobrze przepracowali ostatnie 2 miesiące.

Ich dobra i, co najważniejsze, równa postawa pozwoliła na zajęcie miejsc w połowie stawki. Najwyżej sklasyfikowana została Nadia Sycha, na miejscach 15 i 16, a wśród młodych pistoleciarzy miejsca 17 i 18 wywalczyli Jakub Bizdra oraz Bartłomiej Sas. Rywalizujący razem z seniorami Igor Michalski zajął 19 miejsce.

Wszyscy musieli rywalizować w jednej kategorii z zawodnikami starszymi od siebie. Wytrzymali jednak tę presję i zaprezentowali się z znakomitej strony.

Również udanie startowali nasi seniorzy. Świetny występ zaliczyła Hanna Milenina, zajmując 7 i 10 lokaty w pistolecie kobiet. W tej samej kategorii na miejscach 14 i 15 sklasyfikowana została Karolina Czechowicz. Wśród mężczyzn w pistolecie na miejscach 12 i 14 zmagania ukończył Rafał Sumara. Nasz jedyny senior w konkurencji karabinu, Piotr Grubka, tym razem nie zdołał nawiązać walki z czołówką kończąc zmagania w trzeciej dziesiątce.

Cały wyjazd oceniamy bardzo pozytywnie zarówno pod względem sportowym, jak i towarzyskim. Udanie przebiegły starty na strzelnicy, udanie przebiegała także integracja międzyklubowa przy grach planszowych.

Dziękujemy za wspólny wyjazd zawodnikom z MKS Dragon Chełm, którym także gratulujemy nowych, wspaniałych rekordów życiowych.

 

Sekcja Strzelecka TS Wisła Kraków