Progi I ligi zbyt wysokie

Źródło: TS Wisła
Data publikacji: 8 listopada 2021

Jeszcze tym razem progi I ligi okazały się zbyt wysokie dla brydżystów Wisły Milo Kraków.

Sezon 2020/21 nasza drugoligowa drużyna zakończyła na trzecim miejscu, uprawniającym do stoczenia barażowego pojedynku z zagrożoną degradacją z I ligi drużyną Silesii Gliwice. Mecz odbył się w Chorzowie. Faworyzowani gospodarze zwyciężyli 131.2 -122, z czego 7,2 to carry-over przysługujący drużynie z wyższej ligi. Zacięta walka trwała do ostatniego rozdania. Mimo, że szala zwycięstwa przechylała się raz w jedną raz w drugą stronę, zabrakło ostatecznie przysłowiowego milimetra.

Wkrótce rozpoczyna się nowy sezon rozgrywek ligowych. Drużyna Wisły Milo Kraków przystąpi do gry pod nową nazwą Wisła House of Bridge Kraków. Jeden z członków drużyny Piotr Kuc-Dzierżawski, jest współautorem nowej platformy do gry w brydża online: House of Bridge.

Mająca światowe aspiracje aplikacja, dostępna pod adresem www.houseofbridge.com obejmie patronatem zespół. Wiślacy będą występować w zeszłorocznym składzie wzmocnionym obecnością arcymistrza Ryszarda Skotarskiego.

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią wraca do gry w II lidze drużyna TS Wisła, także wzmocniona przyjściem arcymistrza międzynarodowego Jerzego Michałka i powrotem do gry w Wiśle jej wieloletniego reprezentanta, arcymistrza międzynarodowego Wita Klappera. Tak więc znowu wiślackie barwy będą reprezentować w sezonie ligowym 2021/22 dwie drużyny brydżowe z aspiracjami awansu do I ligi.